Kurucumuz A. Vehip Sengel’in iş hayatında; disiplini, dürüstlüğü ve kaliteli hizmet odaklı iş anlayışıyla Sengel Group, sektörün mihenk taşlarından biri olmuştur. Sahip olduğu azim ve çalışkanlıkla, işlettiği ve sahip olduğu tüm işletmeleri seçkin bir marka haline getiren A. Vehip Sengel, 1957 yılında Uyar Lokantası ile girdiği restorancılık sektöründe, her daim isminden söz ettiren kaliteli, dürüst, güvenilir ve değerli markalara imzasını atmıştır.

Sengel Group olarak, İlk günden günden bu yana İzmir'in önde gelen şirketleri arasında yer alıyoruz. Turizm sektöründeki bölgesel liderlik başarısını, sahip olduğu kalite anlayışıyla, ulusal ve uluslararası alanda adımızdan başarıyla söz ettiriyoruz. Turizm sektörünün kültürler arası önemli bir köprü ve tarihinin elçisi görevi gördüğü bilincine her zaman sahip olarak, konumumuz gereği bu bilincin topluma kazandırılması konusunda da üzerimize düşen sosyal sorumluluğu gururla yerine getiriyoruz.

Turizm sektörünün en önemli merkezlerinden Selçuk'ta sahip olduğumuz marka ve işletmelerle; turizm, restorancılık, konaklama ve eğlence hizmetini konuklarımıza titizlikle sunuyoruz.

İzmir'de Turizm sektörüne getirdiğimiz ilkler ve üstün kalite anlayışımızla, kendimize önemli bir yer edinmeyi başardık. 1998 yılında İşadamı Ali Baysal ile Hitit Hotel & Restaurant'ı, 2000 yılında ise Şirince Artemis Restaurant ve Şarap Evi'ni hizmete sunduk. A.Vehip Sengel'in vefatından sonra, O’nun sahip olduğu hizmet ve kalite anlayışını devam ettirerek, Selçuk'un geleneksel tatlarından çöp şişin lezzet ustası Şişgüzar'ı konuklarımızın hizmetine sunduk.

Sahip olduğumuz tüm tesislerimiz, sektörün küresel standartlarına uygun ve müşteri odaklı gelişim stratejisi içerisinde gelişiyor. Aktif olarak, marka portföyüne prestijli markaları ekleme ve var olan markalarını daha iyiye taşıma heyecan ve çalışmalarımız sürüyor. Sektörde bölgesel liderliği sürdürerek, sahip olduğumuz müşteri memnuniyeti anlayışını, markalarımızla ulusal, uluslararası platformda üstün hizmet kalitesini sürdürme yolculuğumuz başarıyla devam ediyor.